Haberler
Aydın’da son 10 yılda Vakıf Eserlerine çok büyük ödenek aktardık

Dünden bugüne kuşaklar arasında canlı bir köprü vazifesi gören kültür mirasımızı korumak için büyük çaba sarf ediyoruz. AK Parti Hükümetleri olarak ecdat yadigarı vakıf eserlerimizin korunmasına ve bu eserlerin yeniden hayatımıza dahil edilmesine büyük önem verdik.

Medeniyet birikimimizin en güzel tezahürlerinden biri olan Vakıf eserlerimize yaptığımız yatırım,  Türk Vakıf geleneğinin yaşatılması, tarihimize ve geleneklerimize duyduğumuz sorumluluğun yerine getirilmesi bakımından da önem taşımaktadır.

Aydın ilimizde eski tescilli, 57 CAMİ, 3 HAMAM, 6 TÜRBE /HAZİRE, 4 MEDRESE/MEKTEP, 4 HAN KERVANSARAY, 1 HAL, 1 FABRİKA, 8 ÇEŞME/SEBİL toplamda 84 eser bulunmaktadır.

Kültür mirasımızı korumak için büyük çaba sarf ediyor, şuraya dikkatinizi çekmek istiyorum; Başta, Nasuh Paşa Zincirli Han, Nasuh Paşa Medresesi, Kuşadası Kervansarayı, Nasuh Paşa Hamamı, Didim Milet-Balat İlyas Bey Külliyesi olmak üzere ‘’Aydınımızda 84 adet tescilli eski eser olup, 2004-2007 arası 13 eski eser Onarım-Restorasyonu yapılmıştır.  21 Cami, 1 han, 1 Hamam toplam 23 eski eser 2007-2017 yıları arası onarım ve restorasyonu için Vakıflar Genel Müdürlüğümüzce 7 milyon 330 bin TL aktarılmıştır ’’

AK Parti olarak, ecdat yadigârı tarihi ve kültürel mirasımıza sahip çıktığımızı belirtmek isterim


24 Ekim 2017 Salı

  Geri Dön

facebook.com/mehmeterdem09

twitter.com/mehmeterdem09

instagram.com/mehmeterdem9

webdesign: cagrikesen - 2015