Haberler
TEİAŞ’tan Çine ve Bozdoğan İlçelerimize 25 Milyon TL Elektrik yatırımı

AK Parti olarak, Ülkemizin artan enerji talebini dikkate alıyor, Enerji yatımlarına devam ediyoruz.

Bu kapsamda, TEİAŞ 21. Bölge müdürlüğünce Çine ve Bozdoğan ilçelerindeki elektrik kesintilerinin önüne geçilmesi amacıyla yapılan iki ihaleyle ilgili olarak Çine ve Bozdoğan ilçelerimize bugüne kadar geçici TM'leri veya komşu ilçelerdeki TM'lerinden yük aktararak elektrik enerjisi sağlanıyordu.

Bu şekilde elektrik şebekesinde arz güvenliği yönünden sıkıntı yaşanmakta ve nihai kullanıcı olan vatandaşlarımız mağdur olmakta idi. Bu yatırımla; iki ilçemizde arz güvenirliğine kavuşacak, çok olağan üstü bir durum olmadığı sürece elektrik kesintisi ile karşılaşmayacaklardır. Her iki ilçemize asgari 50 yıl hizmet sağlayacaktır.

Çine ve Bozdoğan ilçelerindeki kamulaştırma bedelleri ve ihaleleriyle ;"154/31,5 kV Çine TM'in (2x50MVA kapasitede) ihale bedeli 13.327.000TL, 154/31,5 kV Bozdoğan TM'in (1x50MVA kapasitede, ilave 25MVA işletmeden sağlanacak) ihale bedeli 11.971.097 TL'dir. Projelerin 420 gün içerisinde tamamlanmasını bekliyoruz.

Uzun vadede bu yatırımlarımızın Çine ve Bozdoğan ilçelerimizin gelişimine olumlu katkı sağlayacağını değerlendirmekteyiz.

Çine ve Bozdoğan İlçelerimizin gelişimine katkıda bulunacak trafo merkezlerimizin nihai kapasitesi 2x100MVA olarak planlanmış ve ihale dizayn ve projelendirme de bu kapasiteye göre yapılmıştır.

Kısa sürede bu kapasiteleri doldurmak için Aydın ilimizin kalkınmasında alt yapıyı kurmuş olacağız. Aydın’na ve iki İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.


19 Ekim 2017 Perşembe

  Geri Dön

facebook.com/mehmeterdem09

twitter.com/mehmeterdem09

instagram.com/mehmeterdem9

webdesign: cagrikesen - 2015