Haberler
MÜJDE! #Didim Devlet Hastanesi 2018 yatırım planı kapsamına alındı.

Didim ilçesi yerleşik nüfusu TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi) verilerine göre 2015 yılında 73. 824 iken 2016 yılında 77. 164 olmuş ve % 44,2 yıllık nüfus artış hızı ile Aydın ilinin en yüksek oranına sahip ilçesi durumuna gelmiştir.

Turizm beldeleri arasında en kalabalık nüfusa sahip Didim İlçesi 106 bin konut ve 24. 000 yataklı turizm tesisi ile yaz sezonu nüfus popülasyonu 750 bin seviyelerine ulaşmaktadır. İlçenin yıl ortalama nüfusu ise 350 bin seviyesindedir. Bu şekilde dinamik bir nüfusa hizmet veren Didim Devlet Hastanesi’nin dönemsel olarak poliklinik muayene ve acil servis başvuruları kış aylarında toplam 20 bin iken yaz aylarında 40 bine ulaşmaktadır.

Didim, Aydın İl Merkezine 102 km, güçlendirilmiş Söke ilçesine ise 52 km uzaklıktadır. Bu hali ile C grubu hastane kategorisinde yer almaktadır.

Yukarıda belirtilen sebeplerle ihtiyaca cevap veremeyen hastanenin toplamda 150 yatak kapasitesine ulaşması için Sağlık Bakanlığından talepte bulunduk.

Konuyla alakalı proje için Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünden gelen teknik ekip ilçede çalışmalarda bulunmuş ve mevcut hastane arsasının boş olan yaklaşık 12. 500 m2 lik kısmı yeni hastane projesi için uygun olduğuna karar vermiştir.

75 yataklı ek hizmet binası 2018 yatırım planına dahil edilmiş olup, Hastanenin 2018’ in ilk yarısında temelinin atılması ve 1 yıl içerisinde de bitirilmesi hedeflenmektedir.

Yoğun bakım ve ek servislerle birlikte 150 yatak kapasitesine ulaşacağı ön görülen Didim Devlet Hastanesinin C grubu hastane olan mevcut durumunun B grubuna yükseltilmesi neticesinde uzman hekim ve hemşire sayısı iki katına ulaşacaktır.

Modern ameliyathaneler, 2. seviye yoğun bakım ve nitelikli yatak sayısının arttırılması ile ilçeden dışarıya hasta çıkışı minimize edilecektir.

Turizmde bir marka olan Didim’in sağlık turizminde de marka olması yolunda yeni hastane binası önemli bir adım olarak görülmektedir.

Dünya standartlarında hizmetlerin hep artarak, büyüyerek devam etmesi için gereken her şeyi ve konu ile ilgili takibi yapıyoruz. Bizlerin hiç bir vatandaşımızın mağdur olmasına gönlümüz razı olmaz. En büyük gayemiz ve tüm çabalarımız insanımızın en iyi, en kaliteli hizmeti görmesidir.

AK Parti olarak, elimizden geleni yapıyor ve çabalıyoruz. Herkes için ulaşılabilir, nitelikli, sürdürülebilir ve güçlü bir sağlık sistemi için projeler üretmeye devam edeceğiz.

Didim halkımıza hayırlı olsun.


19 Ekim 2017 Perşembe

  Geri Dön

facebook.com/mehmeterdem09

twitter.com/mehmeterdem09

instagram.com/mehmeterdem9

webdesign: cagrikesen - 2015