Haberler
2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması ve 'İlköğretim haftası' mesajımız

AK Parti olarak 2002 yılından itibaren eğitim-öğretimi ana önceliklerimiz arasına aldık. Yılların ihmallerini gidermeye, eğitim öğretim sistemimizi reforme etmeye, Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için gayret gösterdik.

AK Parti Hükümetleri tarafından ücretsiz ders kitaplarından yeni dersliklere, müfredat güncellemelerinden öğretmen atamalarına kadar hemen her alanda daha önce hayal dahi edilemeyen adımlar atıldı. Önümüzdeki dönemde de günümüzün ihtiyaçlarına, halkımızdan gelen taleplere ve ülkemizin önceliklerine göre eğitim reformlarımızı sürdüreceğiz.

Millî Eğitim Bakanlığı bütçesini yaklaşık 11,4 kat artırdık

Millî Eğitim Bakanlığı bütçesi; 2002 yılında 7,5 milyar TL iken, 2016 yılında %923,3’lük bir artışla 76 milyar 354 milyon TL olmuştur.Türkiye’nin 21. yüzyılda önüne koyduğu hedeflere ancak eğitimle ulaşabileceğinin farkında olarak geçmiş yıllarda olduğu üzere 2017 yılında da 85 Milyar TL ile bütçeden en fazla pay yine eğitime ayrılmıştır.

Her şeyin büyük bir hızla değiştiği, beklentilerin, talepler ve mesleklerin sürekli bir değişim içinde olduğu günümüzde, Hükümet olarak eğitim konusunda fiziki imkânlarımızı sürekli gözden geçiriyor, Aydınımızın en ücra köşesinde yaşayan çocuklarımızın da eğitim haklarını Ülkemizin geleceğine yönelik birer yatırım olarak görüyoruz.

Hükümetimizin eğitimin her seviyesinde geleceğe uygun programların uygulanması ve teknolojinin en yüksek seviyede kullanılması için tüm imkânları seferber ettiğini bildirerek, 'Büyük Türkiye yolunda, çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınlara en iyi biçimde hazırlamakta kararlı olduğumuzu ifade etmek isterim.

Bu düşüncelerle, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk kez okul heyecanı yaşayan yavrularımız başta olmak üzere tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, ailelerimiz ve eğitim camiamız için sağlıklı, başarılı ve huzur dolu bir eğitim-öğretim yılı diliyor, sevgi, saygı ve selamlarımı iletiyorum. 

 

 


19 Eylül 2017 Salı

  Geri Dön

facebook.com/mehmeterdem09

twitter.com/mehmeterdem09

instagram.com/mehmeterdem9

webdesign: cagrikesen - 2015