Haberler
7 Eylül Efeler diyarı Aydınımızın düşman işgalinden kurtuluşu

Milli Mücadele meşalesinin ilk yakıldığı, milli ruhun canlandırıldığı, efeler diyarı Aydınımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümünü kutlamanın mutluluğu, gururu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Yaklaşık 40 ay süren işgal boyunca her türlü insanlık dışı muameleye uğrayan kadın çocuk demeden katledilen halkımız büyük bir dirayet ve kahramanca bir mücadele sergileyerek bu alçak işgale son vermiştir.

Efeler diyarı Aydın tarihe altın harflerle yazılan destansı kurtuluş mücadelemizin mihenk taşlarından olmuştur.

Vatanlarına, bayraklarına ve imanlarına bağlılıktan aldıkları güçle her türlü fedakarlığı göze alarak Aydın'ı kurtarmak için düşmanla savaşan Efeler ve efe ruhlu Aydın halkı, 3 Eylül 1922 günü Buharkent’i, 5 Eylül günü Kuyucak, Nazilli ve Sultanhisar’ı, 6 Eylül günü Köşk ve Söke’yi, 7 Eylül günü de Germencik, Kuşadası ve Aydın’ı düşman işgalinden kurtarmışlardır.

Bu destansı kurtuluş mücadelesiyle, vatanın birlik ve beraberliği, devletin bekâsı söz konusu olduğunda, 7 Eylül 1922’de dört bir yanı işgal altındayken, yokluklar içinde var olma savaşı veren Büyük Türk Milleti, neleri başarabildiğini tüm dünyaya göstermiş, 95 yıl önce Efelerin gösterdiği kahramanca mücadeleyi bugün de efelerin torunları, darbeci hainlere karşı 15 Temmuz 2016'da ortaya koyduğu destansı mücadele ile yinelemiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle Ülkemizin, milletimizin ve Aydınımızın bir daha böyle kara günler görmemesini Yüce Allah’tan niyaz ediyor, Efeler diyarı Aydınımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümünü gönülden kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, özgürlük ve bağımsızlığımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi şükran, rahmet ve minnetle anıyorum.


15 Eylül 2017 Cuma

  Geri Dön

facebook.com/mehmeterdem09

twitter.com/mehmeterdem09

instagram.com/mehmeterdem9

webdesign: cagrikesen - 2015